Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı sırasında belediye işçisi Mustafa Yılmaz’ın hayatını kaybetmesi üzerine olay yerine gelen Bakırköy Belediyesi Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu yumruklayıp hakaret ettiği öne sürülen tesis çalışanı Alper İnanç yargı önüne çıktı. Başkan Kerimoğlu,'Benim sanıklara yönelik hâksiz ve keyfi bir eylemim olmamıştır. Sadece bana küfrederlerken dönüp bana mı dedin diye sordum. Ayrıca onlar küfrederken gel buraya diye onlara söyledim' dedi.

Bakırköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli 3 çocuk babası Mustafa Yılmaz(49) 11 Aralık 2017 günü Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı sırasında toz kalkmaması için sulama işi yapıyordu. Kopan demir parçasının başına isabet etmesiyle Yılmaz hayatını kaybetti. Bunun üzerine Bakırköy Belediyesi Başkanı Bülent Kerimoğlu bilgi almak için olay yerine gitti. Yıkılan vakfın işletmecileri Mehmet Şeref Varan, Serhat Varan ile vakıf personeli Alper İnanç Kerimoğlu’na tepki gösterdi. Belediye personeli de tesis işletmecilerine tepki gösterince arbede çıktı. Kerimoğlu da kavgaya karıştı. Mustafa Yılmaz’ın hayatını kaybetmesine ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan soruşturma sürerken Kerimoğlu’nun şikayeti üzerine Mehmet Şeref Varan, Serhat Varan ve Alper İnanç hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede 3 şüphelinin tesis kiracısı oldukları belirtilerek kaçak inşaat yaptıkları ve bu inşaatın yıkımı esnasında Kerimoğlu’na, “O..., a... edeceğiz. Seni öldüreceğiz” şeklindeki sözler nedeniyle ‘tehdit, hakaret’ suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istendiği belirtildi.